06.02.2019 | Внесено зміни у наказ про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації |
Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів. Це, зокрема, передбачаютьзміни до наказу МОН від 25.01.2019 №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту». Так, цього року випускники 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію з 3-х предметів. Перший – українська мова, другий – математика, а третій – на вибір педради закладу освіти. Ухвалюючи відповідне рішення, педрада повинна орієнтуватися на побажання учнів. Цю зміну МОН передбачило у зв’язку з численними звернення до Міністерства учнів шкіл та їхніх батьків. (за матеріалами сайту https://mon.gov.ua/) |
Стартувала реєстрація на ЗНО 2019 року
5 лютого розпочалася реєстрація участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Особи, які здобувають повну загальну середню освіту в цьому навчальному році та складають ДПА у формі ЗНО, матимуть можливість зареєструватись на тестування до 18 БЕРЕЗНЯ 2019 року.
Ознайомитись із процедурою реєстрації можна на сайті УЦОЯО
29.01.2019 | ДПА з іноземної мови в 9-му класі включатиме аудіювання |
Щоб учні шкіл могли заздалегідь підготуватися до аудіювання під час ЗНО з іноземної мови в 11-му класі, з цього року впроваджується аудіювання як частина ДПА з іноземної мови в 9-му класі. Про це йдеться в методичних рекомендаціях до проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 н. р. (лист МОН від 23.01.2019 №1/9-41). (за матеріалами сайту https://mon.gov.ua/) |
29.01.2019 | МОН визначило перелік шкільних іспитів в 2019 році |
Міністерством освіти і науки України визначені переліки навчальних предметів, із яких у 2018/19 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття освіти в 4-х, 9-х та 11-х класах. Відповідний наказ відомства від 25.01.2019 №59 підписаний міністром освіти Лілією Гриневич. У цьому навчальному році проведення державної підсумкової атестації у школах відбуватиметься виключно y письмовій формі. 28.01.2019 Затверджено новий порядок проведення ДПА Міністерством освіти затверджений новий Порядок проведення державної підсумкової атестації. Відповідний наказ від 07.12.2018 №1369 набув чинності 25 січня 2019 року. Документ визначає механізм і форми проведення ДПА осіб, які здобувають освіту в закладах загальної середньої освіти I - III ступенів та інших закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти та осіб, які здобувають середню освіту за сімейною формою навчання. 15.01.2019 Учні 9-х класів не здаватимуть державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО - роз'яснення МОН 2019 року державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти. Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі (НЕ в формі ЗНО).Відповідне роз'яснення надало МОН 10 січня 2019 року у зв'язку численними зверненнями учнів та їхніх батьків щодо проходження державної підсумкової атестації в формі ЗНО у 9-му класі. |
Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2036-poryadok-provedennya-dpa-u-20172018-navchalnomu-rots
Як практичний психолог може допомогти учням випускних класів підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання? Які поради та рекомендації скласти? Зовнішнє незалежне оцінювання — обов’язкове випробування для тих учнів, які прагнуть вступити до вишу та в здобувати вищу освіту. Цей вид перевірки знань випускників закладів освіти має низку особливостей і вимог як щодо опрацювання навчального матеріалу, так і щодо психологічної готовності учнів.
Якщо під час підготовки до ЗНО випускники отримають необхідну підтримку з боку батьків та педагогів, вони впевненіше почуватимуться під час самого тестування. А це, безумовно, позитивно вплине на результат. До виступу на батьківських зборах, присвячених ЗНО, практичний психолог може підготувати поради батькам та випускникам. Оформити їх ліпше як пам’ятки, які можна роздрукувати і роздати учням та їхнім батькам наприкінці зустрічі.
Пам'ятка для батьків. Рекомендації щодо підготовки випускників до проходження ЗНО
Поради випускникам щодо підготовки та проходження ЗНО
Послідовність підготовки до ЗНО
Засвоєння та систематизація навчального матеріалу
Поради випускникам щодо підготовки та проходження ЗНО
Послідовність підготовки до ЗНО
- Розробіть план підготовки до ЗНО: визначте обсяг роботи на кожен тиждень, день. Заплануйте, коли саме ви вивчатимете той чи той розділ, ту чи ту тему. Психологи радять розпочинати з найцікавішої теми — це допоможе швидко звикнути до режиму роботи.
- Після кожної години занять обов’язково робіть перерву на 10 хвилин. А після 2-3 годин роботи можна перепочити вже півгодини, наприклад, поїсти, вийти на свіже повітря тощо. Через 3-4 години занять відпочивайте не менше 2 годин.
- Напередодні складання ЗНО добре виспіться та відпочиньте. Заздалегідь підготуйте все необхідне в день тестування: одяг, документи (паспорт або свідоцтво про народження, Сертифікат, запрошення), дві чорні гелеві ручки, годинник, негазовану воду в прозорій пляшці.
- Задля того щоб швидше та легше засвоїти велику кількість фактологічного матеріалу, складіть план, намалюйте схему або напишіть конспект, доберіть приклади з практики. Якщо є потреба, зверніться по допомогу до батьків.
- Випишіть основні дати, визначення, формули тощо на окремий аркуш та прикріпіть його туди, куди найчастіше спрямований ваш погляд.
- Намагайтеся зрозуміти нову інформацію, а не запам’ятати її суто механічно.
- Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед іспитом, аби не забути раніше засвоєне. За два тижні до тестування займайтеся лише повторенням та закріпленням раніше вивченого матеріалу. Попросіть когось із рідних або друзів послухати ваші відповіді на найскладніші запитання, аби перевірити рівень засвоєння інформації.
- Обов’язково прагніть до хорошого результату. Не налаштовуйтеся на те, що можете не впоратися із якимось завданням. Вірте у власні сили та знання.
Поведінка під час ЗНО
- Виходячи з дому, переконайтеся, що ви взяли всі необхідні речі. До пункту тестування намагайтеся прибути завчасно, а тому залиште собі додатковий час на непередбачувані обставини, як-от проблеми з транспортом, затори тощо.
- Під час тестування дотримуйтеся правил поведінки, передбачених процедурою ЗНО.
- Під час роботи над тестом будьте максимально зосередженими: перш ніж виконувати завдання, уважно прочитайте інструкцію. Адже неуважність є однією з причин допущених помилок.
- Стежте за часом і раціонально розподіляйте його.
- Будьте уважними під час оформлення бланків відповідей. Адже помилки призведуть до анулювання результату завдання.
- Якщо під час проведення тестування помітите порушення офіційно визначеної процедури, — подавайте апеляцію. Її потрібно написати одразу після завершення тестування, не виходячи з аудиторії. Апеляцію щодо несправедливого, на ваш погляд, оцінювання ваших знань можна подати одразу після отримання Сертифіката.
Немає коментарів:
Дописати коментар