Семінари, засідання РМО
6 березня 2019 року на базі Тоговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є. Маланюка відбувся районний семінар-практикум учителів РМО художньо-естетичних дисциплін з проблеми "Розвиток творчих здібностей учнів на уроках освітньої галузі "Мистецтво". 
Практичним психологом Торговицького НВО Суржко О.М. проведено тренінг з учасниками семінару на тему: "Арт-терапія" як сучасний напрямок арт-педагогіки і її практичне застосування", метою якого було - ознайомити   із сучасними методами арт-терапії та практичного використання арт-технік у своїй  роботі.

8 лютого 2019 року на базі методичного кабінету відбулося засідання районного методичного об'єднання працівників психологічної служби системи освіти з проблеми  «Формування ключових компетентностей та ціннісних орієнтацій особистості як пріоритетні завдання працівників психологічної служби в умовах модернізації освітнього процесу».
Практичні психологи та соціальні педагоги обмінялися досвідом організації роботи в І семестрі 2018-2019 навчального року, обговорили заходи, проведені на виконання нормативних документів та соціальних програм. 


Так, практичний психолог Торговицького НВО Суржко О.М. та соціальний педагог Торговицької ЗШ ім. Є.Маланюка Попільняк О.Ф. поділилися досвідом щодо проведення в закладах циклу тематичних заходів до Дня безпечного Інтернету, заходів у рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", заходів програми дій з антибулінгу "Стоп булінг", познайомили з власними Інтернет-ресурсами та їх змістовим контентом (сайт практичного психолога Суржко О.М., блог соціального педагога Попільняк О.Ф.). 


Працівники служби опрацювали низку нормативних документів та методичних рекомендацій щодо забезпечення психологічного супроводу освітнього процесу:


Лист МОН від 28.01.2019 року №1/11-849 "Щодо профілактики кримінальних правопорушень серед неповнолітніх"

Лист Мінсоцполітики від 29.12.2018 року "Про постанову Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 №800" (РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров'ю" від 03.10.2018 №800").

Лист КЗ "КОІППО ім. В.Сухомлинського від 14.12.2018 №947/10-09 "Щодо використання електронного курсу "Основи протидії торгівлі людьми" 


 В роботі засідання РМО  взяла участь директор РЦСССДМ Арделян О.В., яка розповіла про порядок взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, охорони здоров'я, соціального захисту населення, інших закладів та установ під час забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, виявлення випадків жорстокого поводження з ними, виникнення безпосередньої загрози їх життю або здоров'ю, визначений Постановою КМУ від 3 жовтня 2018 р. № 800 "Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю".


Арделян О.В. познайомила присутніх з особливостями створення патронатної сім'ї, закликала працівників соціально-психологічної служби до тісної співпраці із РЦСССДМ, службою у справах дітей райдержадміністрації щодо забезпечення прав та інтересів дітей, які виховуються в сім'ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту дітей від усіх форм насильства, попередження правопорушень, охоплення дітей та учнівської молоді змістовним дозвіллям тощо. 

28 листопада 2018 року на базі Надлацької ЗШ І-ІІІ ступенів Надлацького НВО відбувся семінар-практикум членів РМО організаторів виховного процесу Новоархангельського освітнього округу з проблеми "Формування ключових компетентностей учнів в умовах ціннісно спрямованого виховного середовища закладу освіти".

Програма семінару-практикуму


Немає коментарів:

Дописати коментар