Антибулінг

 Як педагогічні працівники можуть створити безпечний онлайн-простір для учнів

У листі Уповноваженого Президента України з прав дитини М.Кулеби зазначається, що за даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу діти в період карантину стали проводити на 80% більше часу онлайн, разом з цим підвищилися звернення щодо випадків БУЛІНГУ з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі.  

У механізмах захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті надзвичайно важливим є превентивний аспект. З цією метою Офіс Президента України звертається до керівників навчальних закладів щодо розгляду можливості проведення у жовтні 2020 року превентивних занять із даної теми для учнів 5-11 класів.

У листі надаються посилання:

 де можна знайти матеріали для превентивних занять; 

на онлайн-форму для заповнення вчителями після проведення уроків з можливістю отримання відповідного електронного документу;

на спеціалізований вебінар "Як педагогічні працівники можуть створити безпечний онлайн-простір для учнів" (про особливості захисту дітей в цифровому середовищі та про роль учителя у цьому).  



Лист МОН від 13.04.2020 №1/9-207 "Роз'яснення щодо застосування наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 "1646 "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти"





КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ на сайті МОН України 



 

На освітній онлайн-платформі Prometheus розпочалось навчання на безкоштовному курсі “Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти”.
Він доступний за цим посиланням.
Мета курсу – навчити освітян розпізнавати ситуації булінгу та вчасно і правильно реагувати на його прояви.
Курс розраховано на 80 годин навчання (50 теоретичних та 30 практичних), які будуть зазначені на сертифікаті про успішне завершення в разі опанування всіх матеріалів.
Цей курс підготовлений в рамках створення національної системи протидії та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти Міністерством освіти і науки України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.

  • МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПЛАНУ ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ, РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЙОГО РОЗРОБЛЕННЯ ТА ПОРЯДКУ РЕАГУВАННЯ НА БУЛІНГ (Опубліковано 01 квітня 2019 року) 

До громадського обговорення пропонується проект ПЛАНУ заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, РЕКОМЕНДАЦІЙ щодо розроблення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, ПОРЯДКУ реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти та застосування заходів виховного впливу, розроблених Міністерством освіти і науки України на виконання абзацу 9 частини 1 статті 64 Закону України «Про освіту».


Передбачається, що до початку нового навчального року директори шкіл складатимуть план заходів, спрямованих на запобігання та протидію цькуванню.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" від 18 грудня 2018 року №2657-VIII"







сторінка "Увага! Все, що треба знати про булінг!"на сайті"Віртуальний методичний кабінет виховної роботи" КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" 


Вітаємо призерів ІІ (обласного) етапу 

всеукраїнського конкурсу- захисту 

науково-дослідницьких робіт 

учнів МАН України


Тихонову Катерину Юріївну, ученицю 10 класу Торговицької ЗШ І-ІІІ ступенів ім.Є.Ф.Маланюка Торговицького НВО, секція «Психологія»тема «Індивідуально-психологічні особливості учасників булінгу в підлітковому віці», педагогічний керівник Суржко Ольга Миколаївна, практичний психолог Торговицького НВО. 


ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: КЕРІВНИКИ УПРАВЛІНЬ ОСВІТИ ПОВИННІ ПРИВЕРНУТИ УВАГУ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ ТА БАТЬКІВ ДО НОВИХ МЕХАНІЗМІВ З ПРОТИДІЇ ЦЬКУВАННЮ 


Сьогодні ми вже маємо перше рішення суду щодо булінгу: на батьків дитини, що цькувала однолітка, накладено штраф у розмірі 850 гривень. Як ви бачите, механізм вже почав працювати, тому я прошу керівників управлінь освіти ще раз звернути увагу директорів шкіл та батьківської громадськості до нових механізмів протидії булінгу, прослідкувати, щоб у кожному закладі на видному місці були розміщені телефони гарячих ліній, куди дитина може зателефонувати та розповісти про цькування. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час симпозіуму з питань професійного розвитку вчителів 14 лютого 2019 року, за участі всіх керівників управлінь освіти та очільників ІППО.


Стоп Булінг! 

Тематичні заходи в навчальних закладах Новоархангельського освітнього округу


Тренінг для батьків  "Проблеми булінгу в підлітковому віці" (практичний психолог Торговицького НВО Суржко О.М.)

21 грудня 2018 року в Торговицькій школі відбулися батьківські збори 7 класу у формі тренінгового заняття на тему: «Проблема булінгу у підлітковому віці», яке провела практичний психолог Суржко О.М. Батьки ознайомилися з поняттями  «булінг», «булер», «жертва булінгу», видами булінгу. Цікавою була вправа «Знайомство», під час якої батьки мали змогу більше дізнатися один про одного, а також обмінятися емоціями. Всі учасники тренінгу брали  активну участь, вирішували проблему, що можуть зробити батьки і школа для попередження та подолання булінгу в учнівському колективі. Створили спільні правила взаємодії сім’ї і школи у боротьбі з булінгом. Отримали рекомендації щодо подолання булінгу у підлітковому віці. Дійшли спільного висновку, що необхідно більше приділяти уваги власним дітям.

Захист науково-дослідницької  роботи на тему: "Індивідуально-психологічні особливості учасників булінгу в підлітковому віці"
21 грудня 2018 року в актовій залі методичного кабінету Новоархангельського районного центру по обслуговуванню закладів освіти відбувся  районний етап всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Учениця Торговицької школи Тихонова Катерина також приймала участь в даному конкурсі зі своєю роботою з психології "Індивідуально-психологічні особливості учасників булінгу в підлітковому віці".

Загальношкільні батьківські збори "Шкільний булінг: причини, наслідки, шляхи подолання"

20 грудня 2018 року в Свердликівській ЗШ І-ІІ ст. Торговицького НВО були проведені загальношкільні батьківські збори "Шкільний булінг: причини, наслідки, шляхи подолання". Практичний психолог Суржко О.М. детально розповіла про причини, зміст, наслідки такого явища як булінг. Батькам були запропоновані поради, як вберегти дитину від знущань у школі, які виховні методи та прийоми слід застосовувати, щоб уникнути проявів агресивної поведінки у дитини відповідно до її вікових та психологічних особливостей.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ на сайті МОН України

Пов’язане зображення

Булінг у школі: допоможіть дитині впоратися з постійним цькуванням. 

Кампанія ЮНІСЕФ "Викресли Булінг"
67% дітей в Україні стикалися з випадками булінгу. Для підвищення обізнаності дітей та батьків про булінг, а також для заохочення дітей до ствердження через цікаві спортивні активності ми провели кампанію "Викресли булінг" основним елементом якої є сайт stopbullying.com.ua.

Сайт "Стоп булінг" 


Результат пошуку зображень за запитом "булінг у школі картинка"


Як розпізнати булінг у класі та знищити його як явище


Пов’язане зображення


Результат пошуку зображень за запитом "булінг у школі картинка"

Пов’язане зображення

Пов’язане зображення

Пов’язане зображення

Штрафи за шкільний булінг – новий законопроект від депутатів ВР  

У Верховній Раді України зареєстрували новий законопроект, покликаний покращити процес протидії булінгу у вітчизняних школах. Проект закону №8584 було зареєстровано у ВР 10.07.2018 року, зараз його передано на узгодження до профільних комітетів.
Основна ідея нардепів полягає у впровадженні адміністративної відповідальності за булінг. Дії дітей, які виступають булерами, каратимуться штрафами в розмірі від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 340 до 850 гривень. Звісно, платити за неповнолітніх дітей доведеться батькам чи особам, які їх замінюють.
Але у законопроекті є ще один цікавий нюанс: відповідальність за приховування фактів булінгу представниками навчального закладу. За це педагоги чи адміністрація школи можуть бути оштрафовані на суму від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 до 1700 гривень. Певно, чиновники сподіваються, що такий підхід змусить батьків краще слідкувати за дітьми, а педагогів – пильнувати за поведінкою учнів.

МОН спільно з трьома міністерствами розроблять програму дій з антибулінгу


МОН разом з Мінсоцполітики, Мінкультом та Мінмолодьспорту створять план дій з протидії булінгу в навчальних закладах. Про це йшлося 27 червня у МОН під час першої робочої зустрічі зацікавлених сторін з розроблення Національної програми із антибулінгу в закладах освіти. 

«Ми маємо багато напрацьованого методичного матеріалу, різноманітних розробок з антибулінгу, але тепер потрібно об’єднати  зусилля кожного для того, щоб усе це належно застосовувати. Нашою метою є реально протидіяти такому явищу ще на початковому етапі в освітній сфері», – наголосила генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова. Детальніше...



Як протидіяти цькуванню у школі, створити комфортне освітнє середовище та навчити дітей толерантності. Про це дізнаються слухачі безкоштовного онлайн-курсу “Недискримінаційний підхід в навчанні”, який доступний на платформі EdEra. Проект створений в межах Нової української школи і спрямований на протидію дискримінації в освітньому середовищі. Детальніше...

Немає коментарів:

Дописати коментар