Як педагогічні працівники можуть створити безпечний онлайн-простір для учнів
У листі Уповноваженого Президента України з прав дитини М.Кулеби зазначається, що за даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу діти в період карантину стали проводити на 80% більше часу онлайн, разом з цим підвищилися звернення щодо випадків БУЛІНГУ з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі.
У механізмах захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті надзвичайно важливим є превентивний аспект. З цією метою Офіс Президента України звертається до керівників навчальних закладів щодо розгляду можливості проведення у жовтні 2020 року превентивних занять із даної теми для учнів 5-11 класів.
У листі надаються посилання:
де можна знайти матеріали для превентивних занять;
на онлайн-форму для заповнення вчителями після проведення уроків з можливістю отримання відповідного електронного документу;
на спеціалізований вебінар "Як педагогічні працівники можуть створити безпечний онлайн-простір для учнів" (про особливості захисту дітей в цифровому середовищі та про роль учителя у цьому).
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ на сайті МОН України
На освітній онлайн-платформі Prometheus розпочалось навчання на безкоштовному курсі “Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти”.
Він доступний за цим посиланням.
Мета курсу – навчити освітян розпізнавати ситуації булінгу та вчасно і правильно реагувати на його прояви.
Курс розраховано на 80 годин навчання (50 теоретичних та 30 практичних), які будуть зазначені на сертифікаті про успішне завершення в разі опанування всіх матеріалів.
Цей курс підготовлений в рамках створення національної системи протидії та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти Міністерством освіти і науки України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.
- МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПЛАНУ ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ, РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЙОГО РОЗРОБЛЕННЯ ТА ПОРЯДКУ РЕАГУВАННЯ НА БУЛІНГ (Опубліковано 01 квітня 2019 року)
До громадського обговорення пропонується проект ПЛАНУ заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, РЕКОМЕНДАЦІЙ щодо розроблення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, ПОРЯДКУ реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти та застосування заходів виховного впливу, розроблених Міністерством освіти і науки України на виконання абзацу 9 частини 1 статті 64 Закону України «Про освіту».
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" від 18 грудня 2018 року №2657-VIII"
|
сторінка "Увага! Все, що треба знати про булінг!"на сайті"Віртуальний методичний кабінет виховної роботи" КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів"
Вітаємо призерів ІІ (обласного) етапу
всеукраїнського конкурсу- захисту
науково-дослідницьких робіт
учнів МАН України
Тихонову Катерину Юріївну, ученицю 10 класу Торговицької ЗШ І-ІІІ ступенів ім.Є.Ф.Маланюка Торговицького НВО, секція «Психологія», тема «Індивідуально-психологічні особливості учасників булінгу в підлітковому віці», педагогічний керівник Суржко Ольга Миколаївна, практичний психолог Торговицького НВО.
ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: КЕРІВНИКИ УПРАВЛІНЬ ОСВІТИ ПОВИННІ ПРИВЕРНУТИ УВАГУ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ ТА БАТЬКІВ ДО НОВИХ МЕХАНІЗМІВ З ПРОТИДІЇ ЦЬКУВАННЮ
Сьогодні ми вже маємо перше рішення суду щодо булінгу: на батьків дитини, що цькувала однолітка, накладено штраф у розмірі 850 гривень. Як ви бачите, механізм вже почав працювати, тому я прошу керівників управлінь освіти ще раз звернути увагу директорів шкіл та батьківської громадськості до нових механізмів протидії булінгу, прослідкувати, щоб у кожному закладі на видному місці були розміщені телефони гарячих ліній, куди дитина може зателефонувати та розповісти про цькування. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час симпозіуму з питань професійного розвитку вчителів 14 лютого 2019 року, за участі всіх керівників управлінь освіти та очільників ІППО.
Стоп Булінг!
Тематичні заходи в навчальних закладах Новоархангельського освітнього округу
Тренінг для батьків "Проблеми булінгу в підлітковому віці" (практичний психолог Торговицького НВО Суржко О.М.)
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ на сайті МОН України
Булінг у школі: допоможіть дитині впоратися з постійним цькуванням.
67% дітей в Україні стикалися з випадками булінгу. Для підвищення обізнаності дітей та батьків про булінг, а також для заохочення дітей до ствердження через цікаві спортивні активності ми провели кампанію "Викресли булінг" основним елементом якої є сайт stopbullying.com.ua.
Сайт "Стоп булінг"
Як розпізнати булінг у класі та знищити його як явище
Немає коментарів:
Дописати коментар