Захист прав дітей. Профілактика насильства.

Міністерство надсилає перелік діагностичних методик  щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей для застосування  фахівцями психологічної служби  у системі освіти, який  схвалений вченою  радою Українського науково-методичного центру  практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України (протокол № 9 від 13.09.2018).
Перелік діагностичних методик розміщено за посиланням:https://drive.google.com/file/d/1PU6kXEiObtVgUSF0ei5hGpWnYWb5TsD0/view
Просимо довести інформацію до відома керівників закладів освіти, фахівців психологічної служби у системі освіти та педагогічних працівників.

Міністерство повідомляє, що з питань запобігання та протидії домашньому насильству варто використовувати інформацію, розміщену у листі МОН від 18.10.2018  № 1/635 «Щодо реалізації Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” від 7 грудня 2017 року  № 2229».


Лист Мінсоцполітики від 29.12.2018 року "Про постанову Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 №800" (РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров'ю" від 03.10.2018 №800").

Наказ МОН від 02.10.2018 №1047 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами" 


Учні всіх навчально-виховних об'єднань Новоархангельського освітнього округу разом з працівниками психологічної служби системи освіти та педагогами - організаторами виховного процесу - долучилися до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", яка проводиться щорічно протягом 25 листопада - 10 грудня.

З 25 листопада 2018 року у Торговицькому НВО стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та з метою формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Педагогічним колективом та психологом Торговицького НВО Суржко О.М. була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалася із тренінгу  «Проблема насилля та жорстокості стосується кожного». 

 На завершення Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" учні 10 та 11 класів Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка Торговицького НВО  разом з практичним психологом та ученицею 10 класу Тихоновою Катериною зняли та розмістили на ютуб-каналі соціальний ролик «Ми за щасливе життя без насилля!» Мета соціального ролика – зруйнувати стереотипи про насильство і спонукати кожного протидіяти йому. Адже тільки ми здатні подолати власну байдужість і його зупинити”.
Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (Документ 2229-VIIIчинний, поточна редакція — Прийняття від 07.12.2017
Лист МОН від 05.03.2018 року №1/9-133 "Щодо листа Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини"


Всеукраїнська акція “ 16 днів проти насильства"

/Files/images/konkursi/Насильству -ні.jpg

Лист УОНМС Кіровоградської ОДА від 01.11.2017 року "Про проведення щорічної акції "16 днів проти насильства""

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “ 16 днів проти насильства".

Основним завданням акції є:
  • привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім'ї та підвищення рівня обізнаності населення із зазначених проблем;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, установ, організацій різних форм власності щодо викорінення домашнього насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Заходи, проведені в рамках Всеукраїнської щорічної акції "16 днів проти насильства" (2017) у навчальних закладах Новоархангельського освітнього округу

У Торговицькому НВО 25 листопада 2017 року  стартувала щорічна акція «16 днів проти насильства».
Психологом Торговицького НВО Суржко О.М. була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу, на збільшення знань про всі форми насилля. 

Акція «16 днів проти насильства» розпочалася зі створення інформаційного стенду «Щасливе дитинство без насильства», було розповсюджено буклети «Ми проти насильства!». Також розміщена інформація «Батькам про права дитини». Проведено анкетування учнів, де головним питанням було: «Поширення та форми насильства в школі». 

Учні початкових  класів  взяли участь у Акції «Наші долоні проти насильства».Були проведені заняття-тренінги на теми: «Ми проти насилля», «Попередження насилля в родині», «Відповідальність починається з мене».
1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, була проведена Акція «Червона стрічка», в якій взяли участь всі учні та працівники Торговицької ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Є.Маланюка, одягнувши червону стрічку, виготовлену учнями 10-11 класів. 


Відбувся тренінг з учнями 10-11 класу « Шляхи протидії торгівлі людьми».

Закінчилася акція «16 днів проти насилля» заняттям-тренінгом «Кібербулінг як проблема порушення прав людини».

Детальніше про заходи акції "16 днів проти насильства" у Торговицькому НВО на сайті практичного психолога Торговицького НВО Суржко О.М. ;


блозі соціального педагога Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Маланюка Попільняк О.Ф. 

 Реалізація заходів акції "16 днів проти насильства" у Кам'янецькій ЗШ І-ІІІ ступенів Торговицького НВО Новоархангельське НВО №1

Під час інформаційних хвилинок «Скажемо СНІДу – ні!».

Демонстрація відеороликів щодо Конвенції з прав дитини в якості соціальної реклами стосовно профілактики насилля

Детальніше про проведені заходи в Новоархангельському НВО №1 на блозі практичного психолога Цвєткової Т.М. 


                               
НАДЛАЦЬКЕ НВО 

З 25 листопада по 10 грудня на базі Надлацької  ЗШ І-ІІІ ст. проходила акція "16 днів проти насилля". Соціально - психологічною службою були проведені: година спілкування "Людина починається з добра", заняття з елементами тренінгу "Кібербулінг - порушення прав людини", "Насильство в сім'ї ", "Правова культура учнів", "Разом проти СНІДу", показ відеофільму "Станція призначення - ЖИТТЯ", анкетування щодо обізнаності з насильством ...                               

Сторінка "Профілактика насильства" на сайті методиста Будник Т.М. 


Немає коментарів:

Дописати коментар