День безпечного Інтернету


5 лютого 2019 року світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет простору для наймолодших користувачів.

З метою захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації через мережу Інтернет УОНМС облдержадміністрації рекомендовано долучитися до Дня  безпечного Інтернету та вжити заходів щодо проведення 5 лютого 2019 року УРОКУ на ТЕМУ "Інтимні селфі в Інтернеті - жарт чи небезпечний ризик?"

Матеріали до уроку розіщені за посиланням, вказаним у додатку до листа УОНМС від 30.01.2019 №35-12/331/0.35 "Про проведення Дня безпечного Інтернету". 

Лист УОНМС від 01.02.2019 "Про участь у Всеукраїнській акції #STOP_SEKSтинг та проведення Дня безпечного Інтернету 

МОН Лист від 30.01.2019 "Щодо проведення Дня безпечного Інтернету"





До Дня безпечного Інтернету в навчальних закладах Новоархангельського освітнього округу  проведено ряд відповідних заходів.


5 лютого навчальні заклади долучилися до Всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету, провівши урок "Інтимні селфі в Інтернеті - жарт чи небезпечний ризик?"




Урок у Торговицькій ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Маланюка 


Інспектор ювенальної превенції Нетреба Т. В. з відеоматеріалом "Інтимні селфі в Інтернеті - жарт чи небезпечний ризик?" під час уроку у 9 кл. Торговицької ЗШ.
(детальніше: 
http://violet1975.wixsite.com/psychologistsurshko/novini, 
https://shevchuknatalli.wixsite.com/shevchuk/novini-2018-2019-n-r
https://olenapopilniak.blogspot.com/). 



З метою захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації через Інтернет  заклади загальної середньої освіти Новоархангельського НВО  №2 долучилися до Дня безпечного Інтернету: класними керівниками 7 – 11 класів були проведені уроки на тему : «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?», виховні бесіди «Що таке шантаж», «Стосунки між хлопчиком і дівчинкою в Інтернеті», «Інтимні селфі в інтернеті – небезпечні ризики», «Убезпеч себе від шантажу», «Як не стати жертвою інтернет-злочину»,         «Сексуальне насильство в Інтернеті: як не стати його жертвою», «Селфі в соцмережі: все можна чи є межа?».

 Урок у 8 кл. Надлацької ЗШ І-ІІІ ст.   
  

  
 Практичним психологом Торговицького НВО Суржко О.М. проведено тренінг "Безпечний Інтернет" для учнів 6 класу Торговицької ЗШ І-ІІІ ст., під час якого учні обговорювали позитивні і негативні сторони ІНТЕРНЕТУ, створювали КВІТКУ з правилами безпечної поведінки в мережі Інтернет, переглядали відео-ролик "Безпека в Інтернеті"; онлайн-анкетування з учнями 6-8-х класів  щодо виявлення рівня безпечної поведінки підлітків в Інтернеті, результати якого виявилися цікавими як для учнів, так і для батьків та педагогів Торговицької школи.


В рамках Дня безпечного Інтернету соціальним педагогом Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. Попільняк О.Ф. 01.02.2019 року було проведено тренінгове заняття "Безпечний інтернет" з учнями 7 класу з метою: ознайомити дітей з правилами спілкування в Інтернеті, з небезпечними кібертехнологіями, з якими можуть зустрітися діти, працюючи в Інтернеті; розвивати вміння спілкуватись в соціальних мережах та чатах; провести психологічні вправи  з метою виховання культури спілкування; визначити правила безпечного використання Інтернету; перевірити якість засвоєння отриманих знань.



 Під час квесту "Безпечний Інтернет" з другокласниками Надлацької ЗШ І-ІІІ ст. Надлацького НВО (практичний психолог Донченко О.В.). 

Під час комплексного заняття "Твоя інтернет-незалежність" у Покотилівській ЗШ І-ІІ ст. Підвисоцького НВО 



Доброго дня, колеги!

5 лютого 2019 року у світі та Україні відзначається День безпечного Інтернету. Освітній проект «На Урок» долучається до ініціативи та пропонує вам низку матеріалів і тематичних заходів:
28 січня - 20 лютого
Всеукраїнський конкурс «Безпечний Інтернет»Ми поновили конкурс, у якому діти перевіряють та поглиблюють власні знання про правила поведінки в інтернеті й одразу отримують нагороди за правильні відповіді. Завдання відкриті для тих, хто не виконував їх!
1 лютого 18:00#Stop_Sexтинг. Сексуальні ризики інтернету: як провести урок в 7-11 класах
Анастасія Дьякова, національна експертка із захисту дітей від насильства Уповноваженого Президента України з прав дитини, є співавторкою уроку для вчителів на тему сексуальних ризиків інтернету. З метою захисту дітей в запрошуємо вас приєднатися до всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг та провести 5 лютого (День безпечного Інтернету в Україні та світі) урок із теми «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?». Надана на вебінарі інформація дозволить поговорити з дітьми та батьками на актуальну і непросту тему інтимних фото в інтернеті. Додаткові матеріали (план, презентацію, відео, буклет) до уроку ви можете завантажити за посиланням.
Урок отримав рекомендації від Інституту модернізації змітсу оствіти (від 28.01.2019 №22.1/12-Г-21).
                                 Зареєструватися на вебінар

4 лютого 18:00
Безпечний інтернет: як захистити дітей від кібербулінгу
Любов Найдьонова, експерт із питань медіапсихології та протидії кібербулінгу, Президент Асоціації медіапсихологів та медіапедагогів України, розкаже про види, масштаби та стратегії протидії кібербулінгу в закладі освіти.
                                Зареєструватися на вебінар
Також ми підготували тематичні статті:

Нагадуємо, що конкурси для учнів та вчителів, вебінари, додаткові матеріали – безкоштовні. А значить, кожен безперешкодно може взяти участь у тематичних заходах.
Додаткові подарунки від проекту – інформаційний плакат, на якому вказані контакти гарячої лінії правової та психологічної допомоги дітям, та плакат-пам'ятка «Безпечний Інтернет».
Плакат

Завантажити
Пам’ятка

Завантажити
Використайте можливість нагадати школярам про правила поведінки та безпеку в інтернеті. Долучайтесь до ініціативи проведення заходів до Дня безпечного інтернету!
З повагою, команда Освітнього проекту «На Урок»

Немає коментарів:

Дописати коментар